Welcome to Risun فن آوری زیستی وارز!

Tel:+86-29-8610-0730
رده محصول
تماس با ما

تلفن:+ 86-29-8610-0730

فکس:+ 86-29-8610-5620

ایمیل: sale@risunextract.com

وب: www.risunextract.com

اخبار

صفحه اصلی > اخبار > محتوای
اثر های سبز سویا عصاره Irradisted با نور مرئی


تابش نور از مواد غذایی می توانید ترکیبات مختلف در مواد غذایی اغلب منجر به بسیاری از اثرات منفی بر سلامت انسان گذشت. ترکیبات دیگر مانند ویتامین D توسط اشعه ماوراء بنفش فعال می شوند. تابش در طول موج مرئی آبی و UV-A از برگ های چای سبز افزایش بزرگتر را در فعالیت های آنتی اکسیدان از درمان های دیگر ایجاد می شود. ما مشکوک که تابش نور برخی از عصاره های گیاهی ممکن است اثرات مثبت بر سلامت انسان داشته باشد. ما انجام بررسی مقدماتی اثر تابش نور قابل مشاهده در برخی از عصاره های گیاهی خوراکی. به عنوان یک شاخص اثر ما سرکوب IL-2 در سلول های Jurkat (انسان T همراه مانند سلول های خط) استفاده می شود و ما تایید اثر سرکوبگرانه قوی از اشعه های نور قابل مشاهده به عصاره اتانول سبز سويا در بیان IL-2 در سلول های Jurkat.

سويا تحقیقات نشان می دهد که عناصر مختلف در غذاهای ساخته شده با دانه های سویا که در حد متوسط و یا کاهش توسعه بالقوه برای بیماری های مزمن هستند. نمونه شامل اثرات hypocholesterolemic از فیتو سویا خواص سرطان کاهش خطر isoflavonoids و ساپونین، و اثر xenobiotic جنيستئين،. به نظر می رسد که فواید به دانه های سویا در رژیم غذایی خود از جمله وجود دارد. دانه های سویا در طیف گسترده ای از رنگ و زنگ های تجاری هستند — از زرد به سیاه و سفید از طریق سبز و قهوه ای و قرمز. سویا زرد رنگی سويا فراوان ترین و برداشت شده است.

فواید سویا با توجه به تفاوت در رنگ متفاوت گزارش شده است. به عنوان مثال، عصاره از سیاه دانه های سویا اکسیداسیون لیپوپروتئین با چگالی پایین دیگر که از دانه های سویا زرد به دلیل محتوای بالای کل سیاهرگ این ها در پوشش دانه آن در مقایسه با زمان تاخیر است. کت قهوه ای سويا، دانه به بالا، تمیز کردن رادیکال فعالیت با توجه به مولفه بسیار پلیمریزاسیون proanthocyanidin نشان داده شد. مطالعه دیگری نشان داد که رژیم غذایی غنی ایزوفلاون سویا و چای سبز افزایش عملکرد سیستم ایمنی بدن موش صحرائی اواريکتومی (فعالیت طبیعی قاتل و lymphoproliferation) در مقایسه با موش کنترل.

ما به تازگی روشن که آب عصاره از دانه های سبز سویا باید مهار فعالیت برای pollinosis با توجه به تولید IgE و همچنین توانایی تنظیم آپوپتوز سلول B احتمالا توسط سرکوب عبارات BAFF و آوریل.

قبل از آن برداشت شده است و در طول بلوغ زرد می شود دانه سويا معمولا سبز است. در اين مطالعه شرایط "زرد" و "سبز" سویا اشاره به رنگ لپه کت دانه سويا هر بالغ (حداکثر گلیسین) در پس از برداشت. ما ارزیابی و مقایسه اثرات سبز و زرد سويا با و یا بدون قابل مشاهده تابش نور در فعالیت های ضد التهابی عصاره.